Úvod Prevence

Prevence

Prevence spočívá především v nácviku správného držení těla, udržování dobré kondice a přiměřené délky a napětí svalů (vytvoření pevného korzetu kolem páteře). Dále je dobré se vyhýbat všem rizikům, které by mohly způsobit onemocnění a bolesti zad.

Z pohybových aktivit je dobré pravidelné cvičení, které se zaměřuje na správnou délku a výkonnost svalů, cvičení na velkém míči, plavání, nenáročná jízda na kole, chůze.

Důležitá je i volba židle u pracovního stolu, lůžka (rošt, matrace). Zdravý spánek může ovlivnit i výběr polštáře.


Diskuse (4 komentáře)

(01. 10. 2010 10:20) Reagovat
Dobrý den,jak je ve článku zmíněno, důležitá je i volba židle u pracovního stolu. Chcete-li i vy bezplatně vyzkoušet židle Spinalis, které jsou certifikované jako zdravotní pomůcka a prodávají se tak se sníženou sazbou DPH 10%, kontaktujte mě na uvedený email a rád Vás pozvu do showroomu. Současně se můžete podívat na www.zdravotni-zidle.cz
(14. 05. 2011 20:40) Reagovat
já nosím tyhle botky http://www.peterlegwood.cz a jsem moc spokojená :-) Měla jsem problémy s bolestí zad, a pravidelným nošením těhle bot jsou pryč. Mají různé typy a barvy, vybere si každý kdo chce něco udělat pro svoje zdraví.
(20. 05. 2011 10:03) Reagovat
Dobrý den, když jsem závodil na kole, tak nám trenér pořád dokola vysvětloval, že základ je regenerace. Trpel jsem z kola bolestmi zad do chvíle, než mi bylo doporučeno vyzkoušet si kvalitní zdravotní matraci. V Praze jsem si ji osobně vyzkoušel ve www.spisladce.cz . Koupil jsem si zdravotní matraci certifikovanou jako zdravotní pomůckcu se sníženou sazbou 10% DPH. Na kole sice už nezávodím, ale na trenerova slova vzpomínám, matrace mi slouží i na dále. V posteli traví každý člověk cca 8hodin denně tedy 1/3 života, každý by to měl brát v potaz. Já si už
(27. 05. 2011 07:44) Reagovat
dobrý den , mého manžela bolý již 14dní kostrč přímo nad análem ta kůstka ale tak intezivně že nemůže sedět je něco na to?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolestizad.info
Kontakty