Úvod Bolesti v těhotenství

Bolesti v těhotenství

Bolesti zad v těhotenství

Bolest zad v těhotenství souvisí s řadou fyziologických a hormonálních změn v tomto období. Mění se postavení i sklon pánve, těžiště těla, do pohotovosti jsou zapojeny i svaly, které žena dřív používala minimálně. Při bolestech nejde o poškození plodu či lůžka, musely by být přítomny i jiné symptomy (bolest břich, krvácení, náhlá změna tlaku apod.). S narůstajícím bříškem je zapotřebí větší námahy ke stabilitě a pohybu, proto se mohou bolesti zad opakovat i sílit, především jde o bederní a křížovou část. Doporučuje se zvýšený přísun vápníku a pravidelný pohyb (cvičení pro těhotné, plavání, cvičení na velkém míči). Procházky a správný postoj s co nejmenším prohýbáním v bederní části páteře také budoucí mamince prospívají. Po porodu a šestinedělí většina bolestí spojená s těhotenstvím ustupuje.


Diskuse (2 komentáře)

Kateřina, (01. 08. 2013 06:03) Reagovat
Mohu bolestem zad v těhotenství předejít tím, že budu více sportovat před otěhotněním? Jaký sport či pohybová aktivita by na to byly nejlepší?
Kristýna, (06. 12. 2013 12:46) Reagovat
Mě teda v těhotenství záda bolela dost a jediné, co mi opravdu pomáhalo, bylo cvičení, jednak na overballu, nedám dopustit na plavání a pomáhalo mi také dechové cvičení přímo určené proti boelstem zad v těhotenství, posílám odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=sbxt1Is-RZg
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolestizad.info
Kontakty