Úvod Vážné stavy

Vážné stavy

Vážné stavy

U některých závažnějších stavů dochází k hospitalizaci a léčbě v podobě kapáků, nebo dokonce k neurochirurgickému zákroku.

Vážné stavy jsou charakteristické svými příznaky:

  • Bolesti zad v klidu a v noci. V klidu na lůžku většina bolestí zad ustává nebo se výrazně zmírní, pokud přetrvávají nebo se dokonce i zhoršují, mohou být projevem zánětlivého nebo nádorového onemocnění.
  • Bolesti zad spojené s poruchami hybnosti a citlivosti končetin nebo s poruchou vyprazdňování. Takovéto projevy mohou signalizovat nervové poškození.
  • Bolesti zad spojené s bolestmi břicha. Mohou být projevem nemocí vnitřního orgánu. U těhotných žen může jít o začínající potrat či porod.
  • Bolesti zad spojené se zvýšenou teplotou. Patrně jde o celkové nebo místní zánětlivé onemocnění.

Mezi velmi vážné stavy se počítají i úrazy páteře. Vždy je zapotřebí nechat postiženého v klidové poloze na zádech, nemanipulovat s ním, maximálně mu podržet hlavu a co nejrychleji zavolat záchranku.


Diskuse (3 komentáře)

Bobinka, (02. 01. 2012 23:33) Reagovat
Ahojky vsem chtela bych poradit i kdyz toto je moe 3 tehotenstvi nikdy sem nemela takove potize sem ve27tt a uz trpim asi mesic nespavosti a bolestma zad a panve bojim se aby bylo vse v poradku dekui za vase odpovedi :-)
Sokol, (14. 08. 2013 04:04) Reagovat
Prosím o radu----spím denně 3-4h/ve 3h ráno mě budí bolest v kříži/nepomáhá ani otočení na boky-musím chodit po bytě za 2 h to povolí ale už nespím-pracují manuálně jako zámečník a jsem denně 2h ohnutý----co s tí mám dělat-dík Sokol
Petr, (30. 03. 2014 05:40) Reagovat
Ahoj mám po třech operacích bederní plotýnky, začátek byl dost podobný, zhoršilo se mi to tím že to začalo vystřelovat do nohy. Pracoval jsem jako svářeč. Doporučil bych vyšetření a rehabilitace.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolestizad.info
Kontakty